Bizden olan kişilere dokunsada kesinlikle haklı

İmdi ben Nişantaşı ya da Cihangir ne bileyim şu artist, entel, seçkin, varlığımızı borçlu olduğumuz, velinimetimiz ve dahi varlık sebebimiz zevatın semtlerinden birine gitsem, şöyle adını bile yazamadığım, telaffuz edemediğim mekanlardan birine girsem, paraya kıyıp en fiyakalısından mazot anzarotlu sipariş versem, haliyle de küfelik olsam! Yan masada, her sözün başı, “Havuz medyası” diye itibarsızlaştırılmaya çalışılan, lakin bol sıfırlı kaşelerle de dizilerinde arz-ı endam etmekte de bir beis görmeyen artist tayfasına salça olsam! Çakır keyifim ya! “Ya hu, sizin yaptığınız, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu, hem her ağzınızı açtığınızda demediğiniz laf, etmediğiniz hakaret bırakmadığınız bu medyanın kanallarının yaptığı işlerde oynamaktan utanmıyor musunuz?”

desem! Adını bile telaffuz edemediğim mekanda, kitapçığında adını okuyamadığım sofrada, mazotu anzarotu fazla kaçırmışım çakır keyifim ya(!) O da ne? Artist takımının içerisinde bizim Çakır Reis’in eşi yengeyi görsem, hani, biz ayak takımı, silahı özendiren dizileri severiz ya(!) biz de az değiliz hani! O dizinin oyuncusu alenen, “Silahı özendiren dizi seyircisi” diye bizi aşağılamasına rağmen, biz ısrarla bir tepki koymayız ya! Neyse! Ben bunu yapmam! Yapamam, çünkü benim ne terbiyem ne inancım ne de ilkelerim buna müsaade etmez!

Dini, dili, ırkı ne olursa olsun bu ülkenin vatandaşları eşittir ve eşit haklara sahiptir! Hele hele her hangi bir insanı inancından, kılık kıyafetinden dolayı aşağılamak bir yana rahatsız etmek edepsizliktir, insanlık suçudur! Peki ya, siz eğer din, dil gibi değerlere hassasiyeti olan bir televizyon kanalında iş yapıyorsanız, hele hele İslam dininin zarafeti bir tasavvuf kolunun temsil noktasında olan bir ailenin çalışanıysanız ve böyle davranıyorsanız , bu sizin yaptığınıza ne demeli acaba? Bakın, ben bu yaptığınıza “edepsizlik” derim! Hatta kendimi tutamam, bre hadsiz, kendine gel, o başında örtü var diye aşağılamaya çalıştığın kimin torunu, kimlerin kızı bilir misin, derim!

O başörtülü kızlar, 31 Ekim 1919’da o zaman ki adı Maraş olan şimdiki adı Kahramanmaraş’ta üç kadının peçesine uzanan keferenin elini kıran Sütçü İmam’ın torunları! Kafayı çekip, içini kustuğun o masada oturan başörtülü kızlar belki de dişiyle tırnağıyla her türlü kurulan tezgahları yıka yıka o ekmek yediğin Turkuaz Medya’nın sahiplerinin evlatlarıydı! Belki de muhterem Abdülkadir Şaşmaz Efendinin evlatlarından biri, dolayısıyla da ekmeğini yediğin Sayın Raci Şaşmaz’ın bacılarıydı! Ey, Deniz Çakır!

Hani, Arabistan’ı adres göstermişsin ya o kızlara, Arabistan o kızların vatanı zaten, Mekke, Medine sevdalılarıdır onlar! Lakin, sen nereye gideceksin onu bilmem! Sen, insanları dini, inancı, kıyafetinden dolayı aşağılayarak bir insanlık suçu işledin, sana da İsrail’e gitmek yakışır, derim! Turkuaz Medya ve Fark Film sahiplerinin de eminim sana diyecek birkaç çift sözleri vardır! Gelelim bizim mahallenin medyalarına, ATV ve TRT’ye, mahallenizin çocukları işsizlikten köylerine dönerken, siz hala bu insanlık suçu işleyenleri semirtip, şımartıp bu devlete, bu ülkenin değerlerine hakaret etmelerine müsaade edecek misiniz? Ahmet Yenilmez.

7 yorum

 1. 1- Bu yazının altına kocaman imzamı atarı ve şunu derim bizim başörtülülerin içki kokan mekanlarda,paranın,içkinin
  zibil gibi aktığı alanlarda ne işleri vardı acaba?
  Çokmu paraları var?
  İçki kokan mekanlar neden tercih ediliyor?
  Oralara başörtüyle yakışılmayacağını bilmiyorlarmı?

  Örtülü hanımlarda artık biraz girdiği çıktığı yerleri gözden geçirip rezervini koysun çalışanda olsa, oraya haber amaçlı gidecekse başörtüsüz erkekler vardır diye düşünüyorm
  Kendimize gelelim
  Onlar Onlarda !
  Başının örtüsüyle o mekanlara dalanlar #SizlerKimsiniz?
  Karar verin

  • Hay Allah razi olsun ..bende yaziyi okurken tamda bu noktayi dusunuyordum …belliki ickili bir mekan ve basortulu kadinlar….bizler hic kimseyi kilik kiyafeti ile yargilamiyoruz ..hersey bir nasip meselesi …. ne basi aciklar var imanli ihlasli…herkese saygimiz sonsuz…yalnizz…suda varki ..bir insan basinda tasidigi örtüsüne, kiligina kıyafetine biraz olsun saygisi olacak…basinda tasidigin o başörtüsüne hürmet edeceksin…hurmet edeceksin ki hurmet goresin….girdigin ,çıktığın, oturup kalktigin mekan başörtüne uygun olacak….iste bu kendini bilmez kisiler yüzünden herkes bizim inanclarimiz,dinimiz üzerinde ,boyle hadsiz konusmaya söz sahibi olabiliyorlar ne yazikki…Rabbim cumlemize hidayet etsin…

 2. Ahmet bey de güzel yazmış Serpil Hanım’da hüzel yazmış teşekkür ederim evet bizlerin gözümüzde büyüttüğümüz sözüm ona artist aktiristler parayı çok bulup hazmedemiyorlar kimi işsiz kaldığında kimi yeni bir cd albüm çıkardığında iş yapmayacağı şarkılar î reklam edebilmek için orda burda ya bir artist aktirislerle kavga ediyor yada bu şahıs gibi ya başörtü yada saç sakala medyayıda arkasına alarak sözler sarfediyorllar gündeme geliyor iş buluyorlar yada şarkı albümleri satılıyor haksız olarak kazanç elde ediyorlar burda işverenlere iş düşüyor bu gibi şahıslara dizilerde iş vermemeleri albümleri almamalı lazımki yaptığı rezillikleri yanlarına kar kalmasın

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.