Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri böyle peş peşe açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında millletvekillerine hitap etti. Erdoğan kredi kartı borçluları, esnaf, patron ve ihtiyaç sahiplerini sevinderecek izahlar yaptı. Ziraat Bankası kredi kartı borçluları için yurttaşa kredi verecek. 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için 3 puan olan sigorta pirim desteği, 5 puana çıkarılacak. İntihaç sahibi 2.5 milyonun üzerindeki ailenin 80 liralık elektrik faturasını devlet ödeyecek. İşte Erdoğan’ın izahlarından öne çıkan satır başları: ADAY BELİRLEME SÜRECİ “Şu ana kadar izah etmediğimiz 6 şehir veya büyükşehir adayımız kaldı. Bu hafta sonu cumadan itibaren Trabzon, Kocaeli ve Sakarya’ya gittikçe adaylarımızı çıkartacağız. 31 Mart sürecinde geçmişte kimin hangi partiye rey verdiğine bakmadan her ferde erişip kendimizi anlatmalıyız.

ÖRGÜTLERE İKAZ Yapmış olduğumuz bu ittifak ile ilgili tüm örgüt üyelerimizin partimizin Merkez Karar ve İdare Heyeti’nun MYK’nın almış olduğu kararlara verdiğimiz kararlara saygı duymasını bilhassa rica ediyorum. Aramızdaki bu bağları kimse zayıflatma yoluna gitmesin kimse de kalkıp ben diye hareket etmesin burada ben yok burada biz var. Herkes buna uysun.EDİRNE’DEKİ YUNANCA AFİŞLERE REAKSİYON Geçtiğimiz hafta CHP’li Edirne Belediye başkanının astığı afişler konuşuldu. Bu heykeldeki Kıbrıs Türkü temsilcisinin yüzünün tahrip edilmiş olması ayrı bir garabet örneğidir.

DENİZ ÇAKIR’A TENKİT Reisicumhurunu bira içmeye Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır. Bu ülkede başörtülü hanımlara Suudi Arabistan’a gidin demek faşistliğin en sefil halidir. En son bir konserden çıkan başı açık örtülü kızlarımıza orada gelip bu şekilde sataşıp Suudi Arabistan’a gidin burada ne işin var diyenlerin halini düşünün isimi da sanatçıymış. Dert başka ne derseniz deyin bu ülkede insanların hayat biçimi ile uğraşan CHP anlayışıdır. AK Parti tam aksine insanların hayat biçimlerini garantiye alan partidir.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ELEKTİRİK FATURASI MÜJDESİ Bir dizi müjdeyi daha milletimizle paylaşmak istiyorum. Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi yurttaşlarımızın aylık 150 kilovat saate kadar elektrik tüketimlerini devlet olarak biz üstleniyoruz. Takriben 2,5 milyonun üzerindeki hanede her ay vasati 80 liralık elektrik faturasını devlet karşılamış olacak.’

KREDİ KARTLARI BORÇLARINA YAPILANDIRMA Ziraat Bankası aracılığıyla kredi kartı borcu olanların borçları tek bir banka çatısı altında toplanacak. Ziraat Bankası’ndan alacağı kredisiyle bu borcu kapatacak. Sonra ister 24 ay ister 60 ay vade ile aylık gelirine uygun şekilde bu borcunu ödeyecek. SİGORTA PRİM DESTEĞİ 5 PUANA ÇIKARILIYOR 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için 3 puan olan sigorta pirim desteğini, 5 puana çıkarıyoruz.

ESNAFA 2019’DA 22 MİLYAR KREDİ KREDİ AK Parti iktidarları döneminde toplamda 1.8 milyon esnaf ve sanatkara 93,4 milyar lira kredi kullandırıldı. 2002 seneninde esnafa uygulanan ürem oranı yüzde 45 iken bugün bu ürem oranı yüzde 5 düzeyine geriledi. Halkbank esnaf ve sanatkarların işletme yatırım kredisi ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2019 seneninde takriben 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandıracak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.