Devlet Bahçeli’den teşkilatına Cumhur İttifakı uyarısı

Genelge yayınlayan MHP Lideri Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın saygınlığını zedeleyecek her türlü söz ve davranıştan kaçınılması konusunda uyarılarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde, MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın Cumhur İttifakı ile ilgili yaptığı açıklamalar, partide tepki çekmişti. AK Parti’de de Samsun İl Başkanı, yaptığı açıklamalardan dolayı görevden alındı.Yaşanan gelişmelerin ardından genelge yayınlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partililere AK Parti ile ortak hareket edilmesi konusunda önemli uyarılarda bulundu.Bahçeli’nin yayınladığı genelgede öne çıkan vurgular şöyle:”Cumhur İttifakı, Türkiye’yi gelecek bin yıllara taşıma hedefiyle temellenmiş, bekamızı muhafaza ve müdafaa azmiyle ahlaki ve hukuki varlığını temin ve tescil ettirmiştir.

Cumhur İttifakı’nın siyasi birlikten ziyade ülke, millet, güvenlik ve tarihi çıkarlarımız gözeten bir bir beka beraberliği olduğu unutulmamalı. Cumhur İttifakı’nın mehabetini ve meşruiyetini gölgeleyecek açıklama, değerlendirme, yorum, yayın ve beyanatlardan kesinkes uzak durulacaktır.
Parti olarak, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’ne kaç belediye kazanırız, kaçını kaybederiz zaviyesinden bakmadığımız bellidir, bilinmektedir. Siyasi çetele tutmadığımız her türlü izahtan varestedir.”

“GENELGE HÜKÜMLERİNE AYNEN RİAYET EDİLECEKTİR” Bahçeli MHP teşkilatlarına gönderdiği genelgede şu maddelerin altını çizdi:
“Bu kapsamda bütün teşkilatlarımız aşağıda belirtilen işbu Genelge hükümlerine aynen refakat ve riayet edeceklerdir. 1- Milliyetçi Hareket Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi 30 büyükşehir belediyesi ile büyükşehir ilçe belediyelerinde Cumhur İttifakı’nın yapısına muvafık şekilde uzlaşmışlardır.
51 İl belediyesi ile bunların ilçe belediyelerinde her parti kendi adayıyla seçime katılacaktır. Cumhur İttifakı doğrultusunda aday çıkarılmayan her seçim bölgesinde, Milliyetçi Hareket Partisi’nin belediye meclis üyesi aday listesi hazırlanacak ve seçime girecektir. Konuyla ilgili gerekli hazırlık ve çalışmalar seri ve süratli şekilde yapılacaktır.

CUMHUR İTTİFAKI’NI GÖLGELEYECEK BEYANLARDAN UZAK DURULACAKTIR 2- Cumhur İttifakı’nın mehabetini ve meşruiyetini gölgeleyecek açıklama, değerlendirme, yorum, yayın ve beyanatlardan kesinkes uzak durulacaktır. Cumhur İttifakı’nın siyasi birlikten ziyade ülke, millet, güvenlik ve tarihi çıkarlarımızı gözeten bir beka beraberliği olduğu unutulmayacaktır. Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı lazım gelen takibatı yapacak, gerekli tedbirleri gecikmeksizin alacaktır. 3- Cumhur İttifakı adaylarının seçime katıldığı her seçim bölgesinde, Adalet ve Kalkınma Partisi’yle eşgüdüm halinde ilişki ve irtibatlar kurulacak, siyasi ilkelerimiz dâhilinde ortak çalışmalar icra ve ifa edilecektir.

4- 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri’nin kampanya döneminde, her türlü fitne-fesat akımına derhal karşı koyulacak, bilhassa sosyal medya vasıtasıyla tezvirat yaymaya, akıl bulandırmaya, karamsarlık aşılamaya çalışan hiç kimseye ne değer verilecek ne de itibar edilecektir.
ADAYLARIMIZI YIPRATMAYA TEŞEBBÜS EDENLER HAKKINDA HUKUKİ MÜCADELE VERİLECEKTİR Partimizi karalamaya, siyasi tutumunu sulandırmaya, adaylarımızı yıpratmaya kasten teşebbüs edenler hakkında adli ve hukuki müracaatlar hızlı şekilde gerçekleştirilecektir.

Bunun temininden de Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı sorumlu olacaktır.
5- Hem partimizin hem de Cumhur İttifakı’nın başarısı için canla, başla, heyecanla çalışılacak, birlik ve beraberlik ruhu sahaya aynen yansıtılacaktır.
31 Mart 2019’da, partimizi temsilen demokratik yarışa katılacak 51 il ve ilçe belediye başkan adayımız başta olmak üzere, belediye meclis adaylarımız, il genel meclis adaylarımız Cumhur İttifakı’nın saygınlığını zedeleyecek her türlü söz ve davranıştan kaçınacaklardır.
6- 1 Kasım 2018 tarihli Genelgemizin 6.maddesi dışındaki tüm maddeleri aynen geçerliliğini muhafaza edecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.