Erdoğan kabul etmedi, Bolton Türkiye’den ayrılıyor

Suriye’yi görüşmek üzere bugün Ankara’ya gelen ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın ziyareti, beklenenden kısa sürdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmeyen Bolton, Ankara’dan ayrıldı. Ankara’yı ziyaret eden ABD Başkanı Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton, Türkiye’den ayrılıyor.Bolton bu sabah Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, MİT Başkan Yardımcısı ve diğer yetkililerle buluşmuştu. Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton, Türkiye’den ayrılıyor. Trump’ın danışmanı, herhangi bir bakanla da bir araya gelmedi. BAŞKAN, GRUP TOPLANTISI SONRASI GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısının ardından TBMM’de gazetecilere açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bolton’un muhatabının İbrahim Kalın olduğunu iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu görüşme sonrasında Trump ile her an bir görüşme yapabileceğini söyledi. Şu anda bir randevulaşma olmadığını söyledi, her an bir görüşme yapabileceğinin altını çizdi. “Operasyon ne zaman olacak” diye sorulduğunda “Bizim biliyorsunuz bir zamanlar Ayşe tatile çıkmıştı. Biz de bir gece ansızın gelebiliriz. Her an olabilir. Bu ziyaretten sonra hemen bir irtibata geçmek gerekebilir.”

İBRAHİM KALIN’DAN KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA Sayın Cumhurbaşkanımızın Sayın Bolton’a teyitli bir randevu sözü yoktu. Böyle bir talep söz konusuydu ama teyit etmemiştik. Bolton’ın muhatabı bellidir buna gerek duyulmalı bunu tepki gibi değerlendirmek doğru olmaz. Bolton’ın İsrail’deki açıklamaları tepkiye neden oldu. ‘Türkiye girince Kürtleri katledecek, Kürtler zarar görecek’ gibi argümanlar PKK propagandasıdır.

BOLTON’DAN YPG’Yİ SAVUNMUŞTU John Bolton hafta sonu İsrail’de terör örgütü YPG’yi savunan açıklamalar yapmış ve sözleri Ankara’dan yoğun tepki çekmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın yanlış yaptığını kaydeden Erdoğan, “Terörist ise gereğini yaparız. John Bolton çok büyük yanlış yapmıştır. Bu noktada asla taviz vermemiz mümkün değil. Suriye’deki terör koridoru içerisinde yer alanlar gerekli olan dersi alacaklardır. Trump’ın Suriye konusuna bakış açısı, buradan çekilme konusundaki kararlığı bizim refarans noktamız olmaya devam ediyor. Teröristleri öldürmek için ne gerekiyorsa yaparız. Cudi’ye, Gabar’a, Tendürek’e de gireriz gereğini de yaparız. Suriye’de, Türkiye’nin Kürtleri hedef aldığı yalanı en alçak en çirkin iftiradır” dedi.

2 yorum

  1. Asırlardırbu teröristleri besleyenler bir gün bir bedel öderler hey hey terörist besleyenler sizlere çarıklı kahramanlarimiz yenilmedi şimdi ise teknoloji kahramanlarımız asla yenilmezler artık şimdiden sonra islamin son orduları geliyor İslam’ın son ordusu demek şehit olmak böyle bir orduyu hiç kimseye boyun egmeyiz hiç bir güçten korkmayiz bizler kiralık Ordu değiliz bizler şahedet şerbeti içen kahraman yigitleriz bunu iyi bilinki canınızın son damlasına kadar savaşırız ama bir sehitin kanını yerde bırakmayan bir irkiz Türklerin ırklarını yok edecek dünyada bir güç yoktur bir şehit oluruz bin Kahraman geliriz ben ,55 yaşındayım bir oğlum var 7 yaşında Sabah kalkmış diyorki baba ben askerde şehit olmak istiyorum dedimki oğlum şehitlik herkese nasip olmaz demeki bizim kanimizda var olan Allahin takdir ilahı cesareti var Allah tüm kahraman savaşcilarimiza gücünu kuvetini eksik etmesin islamin son orduları

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.