Milli füze sistemi "Kasırga" TSK'ya teslim edildi.

350 izlenme 18 Kasım 2016
Reklamlar
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ROKETSAN 302 mm Güdümlü Füze ve Silah Sistemi teslim töreni sonrasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Işık, yeni silah sistemi hakkında, "Kasırga, tamamen Roketsan'ın geliştirdiği ve 120 kilometre mesafeye kadar son derece isabetli atış yapabilen bir sistem. Türkiye'de hem kendi ihtiyaçlarımızı yerli ve milli imkanlarla karşılarken aynı zamanda bu teknolojileri geliştiren, dost ve kardeş ülkelere bunları satan bir ülke konumuna hamd olsun geldik. Bugün burada Kasırga bunun güzel bir örneği." bilgisini paylaştı.

Türk mühendis, tasarımcı ve işçilerinin ürettiği yüzde yüz yerli ve milli bir sistemi burada kullandıklarını ifade eden Bakan Işık, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) vurucu yeteneğini artıran ve Türkiye'nin bu konuda geldiği seviyeyi gösteren güzel bir örnek olduğunu belirtti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin iktidar olması gerektiğini ifade ederek "Bana 14 yıl değil 4 yıl verin" dedi. 15 Temmuz Destanı nı Yeniden İzleyim. !!! Paylaşalım Unutturmayalım.!!! Gürcistan da İki Siyasetçi Canlı yayında yumruk yumruğa kavga ettiler! Füzelerde Yeni Sistem Türkiye de Üretildi. Süleyman Demirel Üniversitesi'nden Prof.Dr. Öksüz, elektromanyetik fırlatma sistemi hakkında bilgi verdi.

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki...