Milli füze sistemi "Kasırga" TSK'ya teslim edildi.

343 izlenme 18 Kasım 2016
Reklamlar
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ROKETSAN 302 mm Güdümlü Füze ve Silah Sistemi teslim töreni sonrasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Işık, yeni silah sistemi hakkında, "Kasırga, tamamen Roketsan'ın geliştirdiği ve 120 kilometre mesafeye kadar son derece isabetli atış yapabilen bir sistem. Türkiye'de hem kendi ihtiyaçlarımızı yerli ve milli imkanlarla karşılarken aynı zamanda bu teknolojileri geliştiren, dost ve kardeş ülkelere bunları satan bir ülke konumuna hamd olsun geldik. Bugün burada Kasırga bunun güzel bir örneği." bilgisini paylaştı.

Türk mühendis, tasarımcı ve işçilerinin ürettiği yüzde yüz yerli ve milli bir sistemi burada kullandıklarını ifade eden Bakan Işık, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) vurucu yeteneğini artıran ve Türkiye'nin bu konuda geldiği seviyeyi gösteren güzel bir örnek olduğunu belirtti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

PKK cephanesinin ele geçirilme anı kamerada! Erdoğan: 'Bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz' ERDOĞAN'I BİZE VERİN YAKANIZI BIRAKALIM. KİLİSE de Çocukları saçlarından sürükleyen tekme tokatlar atan RAHİP ŞİDDET GÖSTERİYOR..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
PKK’lıları yurt dışına kaçıran şebekeye operasyon kamerada